RES 390 OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
Series MFR
Product Status Active
Resistance 390 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-MFR-25FBF52-390R-ND
1 1
YAGEO MFR-25FBF52-390R-ND
Sku: TT-DKEY-MFR-25FBF52-390R-ND
Description of product
RES 390 OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
Series MFR
Product Status Active
Resistance 390 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial