RES 22 OHM 50W 1% TO220
Product Status Active
Resistance 22 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 50W
Composition Thick Film
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case TO-220-2
Supplier Device Package TO-220
Size / Dimension 0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-LT50A-22.0-ND
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice LT50A-22.0-ND
Sku: TT-DKEY-LT50A-22.0-ND
Description of product
RES 22 OHM 50W 1% TO220
Product Status Active
Resistance 22 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 50W
Composition Thick Film
Features Non-Inductive
Package / Case TO-220-2
Supplier Device Package TO-220