RES CHAS MNT 25 OHM 5% 25W
Part Status Active
Resistance 25 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 25W
Composition Wirewound
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Mounting Feature Brackets (not included)
Size / Dimension 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-L25J25RE-ND
Ohmite
1 1
Ohmite L25J25RE-ND
Sku: TT-DKEY-L25J25RE-ND
Description of product
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 25W
Part Status Active
Resistance 25 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 25W
Composition Wirewound