IC RF AMP VSAT 7GHZ-15GHZ 12SMT
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 7GHz ~ 15GHz
P1dB 16dBm
Gain 15dB
Noise Figure 4dB
RF Type VSAT
Voltage - Supply 5V
Current - Supply 40mA
Test Frequency 7GHz ~ 15GHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 12-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 12-SMT (3x3)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-1127-2846-2-ND
Analog Devices Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-1127-2846-2-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 7GHz ~ 15GHz
P1dB 16dBm
Gain 15dB
Noise Figure 4dB
RF Type VSAT
Voltage - Supply 5V
Current - Supply 40mA
Test Frequency 7GHz ~ 15GHz