IC RF AMP RADAR 5GHZ-20GHZ 8QFN
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 5GHz ~ 20GHz
P1dB 20dBm
Gain 10.1dB
Noise Figure 6.9dB
RF Type Radar, DBS
Voltage - Supply 5V
Current - Supply 120mA
Test Frequency 18GHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-VQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 8-QFN (3x3)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-3157-AVA-24A+TR-ND
Mini-Circuits
1 1
Sku: TT-DKEY-3157-AVA-24A+TR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 5GHz ~ 20GHz
P1dB 20dBm
Gain 10.1dB
Noise Figure 6.9dB
RF Type Radar, DBS
Voltage - Supply 5V
Current - Supply 120mA
Test Frequency 18GHz