IC RF AMP GP 2GHZ-20GHZ 32QFN
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 2GHz ~ 20GHz
P1dB 16dBm
Gain 12dB
Noise Figure 3dB
RF Type General Purpose
Voltage - Supply 5V
Current - Supply 60mA
Test Frequency 6GHz ~ 18GHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 32-QFN (5x5)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-1127-1402-2-ND
Analog Devices Inc.
1 1
IC RF AMP GP 2GHZ-20GHZ 32QFN
Sku: TT-DKEY-1127-1402-2-ND
Description of product
IC RF AMP GP 2GHZ-20GHZ 32QFN
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 2GHz ~ 20GHz
P1dB 16dBm
Gain 12dB
Noise Figure 3dB
RF Type General Purpose
Voltage - Supply 5V
Current - Supply 60mA
Test Frequency 6GHz ~ 18GHz