IC RF AMP GP 2GHZ-12GHZ 24CSMT
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 2GHz ~ 12GHz
P1dB 13dBm
Gain 15dB
Noise Figure 1.8dB
RF Type General Purpose
Voltage - Supply 4V
Current - Supply 45mA
Test Frequency 12GHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-TFCQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 24-CQFN (4x4)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-1127-3532-2-ND
Analog Devices Inc.
1 1
IC RF AMP GP 2GHZ-12GHZ 24CSMT
Sku: TT-DKEY-1127-3532-2-ND
Description of product
IC RF AMP GP 2GHZ-12GHZ 24CSMT
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 2GHz ~ 12GHz
P1dB 13dBm
Gain 15dB
Noise Figure 1.8dB
RF Type General Purpose
Voltage - Supply 4V
Current - Supply 45mA
Test Frequency 12GHz