IC RF AMP 5.9GHZ-8.5GHZ 8LFCSP
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 5.9GHz ~ 8.5GHz
P1dB -10dBm
Gain 25dB
Noise Figure 1.7dB
RF Type -
Voltage - Supply 3.3V
Current - Supply 74mA
Test Frequency -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-UFDFN Exposed Pad, CSP
Supplier Device Package 8-LFCSP-UD (2x2)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-ADL5721ACPZN-R7TR-ND
Analog Devices Inc.
1 1
IC RF AMP 5.9GHZ-8.5GHZ 8LFCSP
Sku: TT-DKEY-ADL5721ACPZN-R7TR-ND
Description of product
IC RF AMP 5.9GHZ-8.5GHZ 8LFCSP
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 5.9GHz ~ 8.5GHz
P1dB -10dBm
Gain 25dB
Noise Figure 1.7dB
RF Type -
Voltage - Supply 3.3V
Current - Supply 74mA