IC AMP GP 700MHZ-2.7GHZ 16LFCSP
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 700MHz ~ 2.7GHz
P1dB 29.1dBm
Gain 12.2dB
Noise Figure 4.6dB
RF Type General Purpose
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Current - Supply 318mA
Test Frequency 2.63GHz