IC AMP GP 400MHZ-2.7GHZ SOT89-3
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 400MHz ~ 2.7GHz
P1dB 25.5dBm
Gain 15dB
Noise Figure 3.7dB
RF Type General Purpose
Voltage - Supply 5V
Current - Supply 110mA
Test Frequency 2.14GHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-243AA
Supplier Device Package SOT-89-3
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-568-13546-2-ND
NXP USA Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-568-13546-2-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
Frequency 400MHz ~ 2.7GHz
P1dB 25.5dBm
Gain 15dB
Noise Figure 3.7dB
RF Type General Purpose
Voltage - Supply 5V
Current - Supply 110mA
Test Frequency 2.14GHz