RES CHAS MNT 22 OHM 5% 25W
Part Status Active
Resistance 22 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 25W
Composition Wirewound
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Mounting Feature Flanges
Size / Dimension 1.075" L x 0.559" W (27.30mm x 14.20mm)
Height - Seated (Max) 0.583" (14.80mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-HS2522RJ-ND
Ohmite
1 1
Ohmite HS2522RJ-ND
Sku: TT-DKEY-HS2522RJ-ND
Description of product
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 25W
Part Status Active
Resistance 22 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 25W
Composition Wirewound
Mounting Feature Flanges