THERMISTOR NTC 1KOHM 3009K BEAD
Product Attributes:
Series GT
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 1k
Resistance Tolerance ±10%
B Value Tolerance -
B0/50 -
B25/50 -
B25/75 -
B25/85 3009K
Operating Temperature 260°C
Power - Max -
Length - Lead Wire 1.00" (25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Bead, Glass
TT-DKEY-GT102B1K-ND
Littelfuse Inc.
1 1
Littelfuse Inc. GT102B1K-ND
Sku: TT-DKEY-GT102B1K-ND
Description of product
Product Attributes:
Series GT
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 1k
Resistance Tolerance ±10%
B Value Tolerance -
B0/50 -
B25/85 3009K
Operating Temperature 260°C
Power - Max -