6152fd70dcaa8db7c9e4a125 FUSE GLASS 7A 125VAC/VDC AXIAL https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6152fd71dcaa8db7c9e4a173/slopercent20blopercent20230percent20series.jpg
FUSE GLASS 7A 125VAC/VDC AXIAL
Product Attributes:
Series 230
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Fuse Type Cartridge, Glass
Current Rating (Amps) 7 A
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Response Time Slow Blow
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 400A
Melting I²t 464
Approval Agency CE, CSA, PSE, UL
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Color -
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-F2488-ND
Littelfuse Inc.
1 1
FUSE GLASS 7A 125VAC/VDC AXIAL
Sku: TT-DKEY-F2488-ND
Description of product
FUSE GLASS 7A 125VAC/VDC AXIAL
Product Attributes:
Series 230
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Fuse Type Cartridge, Glass
Current Rating (Amps) 7 A
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Response Time Slow Blow
Melting I²t 464
Color -