6152f4e30858bfb88ef6d8e0 FUSE BRDMT 10A 125VAC/125DC 2410 https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6152f4e40858bfb88ef6d8ff/mfg_sf-2410fpxxxw.jpg
FUSE BRDMT 10A 125VAC/125DC 2410
Product Attributes:
Series SinglFuse™ SF-2410FPxxxW
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps) 10 A
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Response Time Fast Blow
Package / Case 2410 (6125 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 50A DC
Melting I²t 29.2
Approval Agency UL
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Color -
Size / Dimension 0.240" L x 0.098" W x 0.085" H (6.10mm x 2.49mm x 2.16mm)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-SF-2410FP1000W-2TR-ND
Bourns Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-SF-2410FP1000W-2TR-ND
Description of product
Product Attributes:
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Current Rating (Amps) 10 A
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Response Time Fast Blow
Melting I²t 29.2
Approval Agency UL
Color -