6152f41204c7054aa5b0b7f8 FUSE BRD MT 20A 250VAC/80DC 2SMD https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6152f41304c7054aa5b0b814/mfg_sf-3812tl-t.jpg
FUSE BRD MT 20A 250VAC/80DC 2SMD
Product Attributes:
Series SinglFuse™ SF-3812F-T
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps) 20 A
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Response Time Fast Blow
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 130A DC
Melting I²t 356
Approval Agency cUL, UL
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Color -
Size / Dimension 0.398" L x 0.122" W x 0.122" H (10.10mm x 3.10mm x 3.10mm)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-SF-3812F2000T-2TR-ND
Bourns Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-SF-3812F2000T-2TR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series SinglFuse™ SF-3812F-T
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Current Rating (Amps) 20 A
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Response Time Fast Blow
Melting I²t 356
Approval Agency cUL, UL
Color -