61530b6a6c765d502c2f7f0e FUSE BRD MNT 10A 125VAC/VDC SMD https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/61530b6b6c765d502c2f7f2d/3404-0016-11.jpg
FUSE BRD MNT 10A 125VAC/VDC SMD
Product Attributes:
Series OMF 125
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps) 10 A
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Response Time Fast Blow
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Melting I²t 54
Approval Agency cURus
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Color -
Size / Dimension 0.291" L x 0.122" W x 0.102" H (7.40mm x 3.10mm x 2.60mm)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-486-2085-2-ND
Schurter Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-486-2085-2-ND
Description of product
Product Attributes:
Series OMF 125
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Current Rating (Amps) 10 A
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Response Time Fast Blow
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Melting I²t 54
Approval Agency cURus
Color -