61530b6ee06774125a3387f3 FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/61530b6fe06774125a338834/3404-0016-11.jpg
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC
Product Attributes:
Series OMF 125
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps) 500 mA
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Response Time Fast Blow
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Melting I²t 0.01
Approval Agency cURus
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Color -
Size / Dimension 0.291" L x 0.122" W x 0.102" H (7.40mm x 3.10mm x 2.60mm)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-486-3404.0045.22TR-ND
Schurter Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-486-3404.0045.22TR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series OMF 125
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Current Rating (Amps) 500 mA
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Response Time Fast Blow
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Melting I²t 0.01
Approval Agency cURus
Color -