DIODE ZENER ARRAY 5.6V SMD5
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 2 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package SMD5
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms
TT-DKEY-FTZ5.6ET148TR-ND,FTZ5.6ET148CT-ND,FTZ5.6ET148DKR-ND
Rohm Semiconductor
1 1
Rohm Semiconductor FTZ5.6ET148TR-ND,FTZ5.6ET148CT-ND,FTZ5.6ET148DKR-ND
Sku: TT-DKEY-FTZ5.6ET148TR-ND,FTZ5.6ET148CT-ND,FTZ5.6ET148DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SMD5
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package SMD5
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms