XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Product Attributes:
Series SaRonix-eCera™ FK
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output LVCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.045" (1.15mm)
TT-DKEY-FK2500067TR-ND,FK2500067CT-ND,FK2500067DKR-ND
Diodes Incorporated
1 1
Diodes Incorporated FK2500067TR-ND,FK2500067CT-ND,FK2500067DKR-ND
Sku: TT-DKEY-FK2500067TR-ND,FK2500067CT-ND,FK2500067DKR-ND
Description of product
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Product Attributes:
Series SaRonix-eCera™ FK
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output LVCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead