XTAL OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Product Attributes:
Series SaRonix-eCera™ FJ
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24 MHz
Function Enable/Disable
Output LVCMOS
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 5mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
TT-DKEY-FJ2400002TR-ND,FJ2400002CT-ND,FJ2400002DKR-ND
Diodes Incorporated
1 1
Diodes Incorporated FJ2400002TR-ND,FJ2400002CT-ND,FJ2400002DKR-ND
Sku: TT-DKEY-FJ2400002TR-ND,FJ2400002CT-ND,FJ2400002DKR-ND
Description of product
XTAL OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Product Attributes:
Series SaRonix-eCera™ FJ
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24 MHz
Function Enable/Disable
Output LVCMOS
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 5mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead