MIC BOOM ANLG NC -58DB 0.315"DIA
Product Attributes:
Series FB-DW
Product Status Active
Type Boom
Output Type Analog
Direction Noise Cancelling
Frequency Range 300 Hz ~ 4 kHz
Sensitivity -58dB ±4dB @ 74dB SPL
S/N Ratio -
Voltage - Rated 1.3 V
Current - Supply -
Port Location Bottom, Top
Ratings -
Termination Wire Leads
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height (Max) 0.185" (4.70mm)
Shape Circular
Impedance 2.2 kOhms
Voltage Range 1.3 V ~ 10 V
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-FBDW30293000-ND
Knowles
1 1
Knowles FBDW30293000-ND
Sku: TT-DKEY-FBDW30293000-ND
Description of product
Product Attributes:
Series FB-DW
Product Status Active
Type Boom
Output Type Analog
Direction Noise Cancelling
Frequency Range 300 Hz ~ 4 kHz
S/N Ratio -
Voltage - Rated 1.3 V
Current - Supply -
Port Location Bottom, Top
Ratings -
Termination Wire Leads
Height (Max) 0.185" (4.70mm)
Shape Circular
Impedance 2.2 kOhms
Voltage Range 1.3 V ~ 10 V