DIODE ZENER ARRAY 6.8V EMD3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Tolerance -
Power - Max 150 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 3.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-75, SOT-416
Supplier Device Package EMD3
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
TT-DKEY-EMZ6.8NTLTR-ND,EMZ6.8NTLCT-ND,EMZ6.8NTLDKR-ND
Rohm Semiconductor
1 1
Rohm Semiconductor EMZ6.8NTLTR-ND,EMZ6.8NTLCT-ND,EMZ6.8NTLDKR-ND
Sku: TT-DKEY-EMZ6.8NTLTR-ND,EMZ6.8NTLCT-ND,EMZ6.8NTLDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 6.8V EMD3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance -
Power - Max 150 mW
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-75, SOT-416
Supplier Device Package EMD3
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms