DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 15 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
TT-DKEY-DZ23C3V6-TPMSTR-ND,DZ23C3V6-TPMSCT-ND,DZ23C3V6-TPMSDKR-ND
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co DZ23C3V6-TPMSTR-ND,DZ23C3V6-TPMSCT-ND,DZ23C3V6-TPMSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-DZ23C3V6-TPMSTR-ND,DZ23C3V6-TPMSCT-ND,DZ23C3V6-TPMSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms