ADJ PWR RES 10 OHM 12W CHAS MT
Product Attributes:
Series Dividohm®210
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Power (Watts) 12 W
Tolerance ±10%
Adjustment Type Slide
Diameter 0.313" OD, 0.187" ID (7.94mm x 4.76mm)
Length 1.750" (44.45mm)
Mounting Type Chassis Mount
Termination Solder Lug
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-D12K10RE-ND,2485-D12K10RE-ND
Ohmite
1 1
Ohmite D12K10RE-ND,2485-D12K10RE-ND
Sku: TT-DKEY-D12K10RE-ND,2485-D12K10RE-ND
Description of product
ADJ PWR RES 10 OHM 12W CHAS MT
Product Attributes:
Series Dividohm®210
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Power (Watts) 12 W
Tolerance ±10%
Adjustment Type Slide
Length 1.750" (44.45mm)