ADJ PWR RES 1K OHM 100W CHAS MT
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Power (Watts) 100 W
Tolerance ±10%
Adjustment Type Slide
Diameter 0.752" OD, 0.500" ID (19.10mm x 12.70mm)
Length 6.500" (165.10mm)
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-D100K1K0E-ND
Ohmite
1 1
Ohmite D100K1K0E-ND
Sku: TT-DKEY-D100K1K0E-ND
Description of product
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Power (Watts) 100 W
Tolerance ±10%
Adjustment Type Slide
Length 6.500" (165.10mm)