CBL RIBN 14COND 0.05 GRAY 50'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 14
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length 50.0' (15.24m)
Wire Gauge 28 AWG
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Gray
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Ribbon Width 0.700" (17.78mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage 300 V
Operating Temperature 105°C
Ratings UL Style 2651
Features -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-CN218GR-50-ND
CNC Tech
1 1
CNC Tech CN218GR-50-ND
Sku: TT-DKEY-CN218GR-50-ND
Description of product
CBL RIBN 14COND 0.05 GRAY 50'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 14
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length 50.0' (15.24m)
Wire Gauge 28 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Gray
Ribbon Width 0.700" (17.78mm)
Voltage 300 V
Operating Temperature 105°C