CBL RIBN 26COND 0.025 GRAY 25'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 26
Pitch 0.025" (0.64mm)
Length 25.0' (7.62m)
Wire Gauge 30 AWG
Conductor Strand 7 Strands / 38 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Gray
Ribbon Thickness 0.026" (0.66mm)
Ribbon Width 0.650" (16.51mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage 150 V
Operating Temperature 105°C
Ratings UL Style 2678
Features -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-CN215GR-25-ND
CNC Tech
1 1
CNC Tech CN215GR-25-ND
Sku: TT-DKEY-CN215GR-25-ND
Description of product
CBL RIBN 26COND 0.025 GRAY 25'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 26
Pitch 0.025" (0.64mm)
Length 25.0' (7.62m)
Wire Gauge 30 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Gray
Ribbon Width 0.650" (16.51mm)
Voltage 150 V
Operating Temperature 105°C