RES 20.0K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series CMF
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-CMF20.0KHFTR-ND,CMF20.0KHFCT-ND
Vishay Dale
1 1
Vishay Dale CMF20.0KHFTR-ND,CMF20.0KHFCT-ND
Sku: TT-DKEY-CMF20.0KHFTR-ND,CMF20.0KHFCT-ND
Description of product
RES 20.0K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series CMF
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial