FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Product Attributes:
Series CFM-80V
Product Status Active
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Width 25.00mm
Air Flow 24.0 CFM (0.672m³/min)
Static Pressure 0.070 in H2O (17.4 Pa)
Bearing Type omniCOOL™ Magnetic Sleeve
Fan Type Tubeaxial
Features Auto Restart
Noise 20.4dB(A)
RPM 2000 RPM
Termination 2 Wire Leads
Ingress Protection -
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency CE, cURus, TUV
Weight 0.165 lb (74.84 g)
Power (Watts) 580 mW
TT-DKEY-CFM-8025V-120-204-ND
CUI Devices
1 1
CUI Devices CFM-8025V-120-204-ND
Sku: TT-DKEY-CFM-8025V-120-204-ND
Description of product
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Product Attributes:
Series CFM-80V
Product Status Active
Voltage - Rated 12VDC
Width 25.00mm
Fan Type Tubeaxial
Features Auto Restart
Noise 20.4dB(A)
RPM 2000 RPM
Termination 2 Wire Leads
Ingress Protection -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Weight 0.165 lb (74.84 g)
Power (Watts) 580 mW