RES 1.8M OHM 5% 1/4W AXIAL
Product Status Active
Resistance 1.8 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Carbon Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient 0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-CF14JT1M80TR-ND,CF14JT1M80CT-ND
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc CF14JT1M80TR-ND,CF14JT1M80CT-ND
Sku: TT-DKEY-CF14JT1M80TR-ND,CF14JT1M80CT-ND
Description of product
RES 1.8M OHM 5% 1/4W AXIAL
Product Status Active
Resistance 1.8 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Carbon Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial