RES 4.7K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Status Active
Resistance 4.7 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Carbon Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-CF12JT4K70TR-ND,CF12JT4K70CT-ND
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc CF12JT4K70TR-ND,CF12JT4K70CT-ND
Sku: TT-DKEY-CF12JT4K70TR-ND,CF12JT4K70CT-ND
Description of product
RES 4.7K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Status Active
Resistance 4.7 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Carbon Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial