DIODE ZENER ARRAY 15V SOT363
Product Status Active
Configuration 2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Tolerance ±6%
Power - Max 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device Package SOT-363
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
TT-DKEY-BZX84C15S-FDITR-ND,BZX84C15S-FDICT-ND,BZX84C15S-FDIDKR-ND
Diodes Incorporated
1 1
Diodes Incorporated BZX84C15S-FDITR-ND,BZX84C15S-FDICT-ND,BZX84C15S-FDIDKR-ND
Sku: TT-DKEY-BZX84C15S-FDITR-ND,BZX84C15S-FDICT-ND,BZX84C15S-FDIDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 15V SOT363
Product Status Active
Configuration 2 Independent
Tolerance ±6%
Power - Max 200 mW
Mounting Type Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms