DIODE ZENER 13V 350MW SOT23
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Tolerance ±5%
Power - Max 350 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-BZX84C13-TPMSTR-ND,BZX84C13-TPMSCT-ND,BZX84C13-TPMSDKR-ND
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co BZX84C13-TPMSTR-ND,BZX84C13-TPMSCT-ND,BZX84C13-TPMSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-BZX84C13-TPMSTR-ND,BZX84C13-TPMSCT-ND,BZX84C13-TPMSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 13V 350MW SOT23
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 350 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms