RESISTOR 1500W 40 OHM
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Accessory Type Braking Resistor
For Use With/Related Products -
Usage -
Specifications 40Ohm, 1.5kW
TT-DKEY-BR1K5W040-ND
Delta Electronics/Industrial Automation
1 1
Delta Electronics/Industrial Automation BR1K5W040-ND
Sku: TT-DKEY-BR1K5W040-ND
Description of product
RESISTOR 1500W 40 OHM
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Usage -
Specifications 40Ohm, 1.5kW