CABLE COAX RG-R8/U 22 AWG
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Coaxial
Cable Group RG-58
Wire Gauge 22 AWG
Conductor Strand 7 Strands / 30 AWG
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter 0.195" (4.95mm)
Shield Type Foil, Braid
Impedance 50 Ohms
Length 500.0' (152.40m)
Jacket Color Black
Usage -
Features -
TT-DKEY-BEL1321-500-ND
Belden Inc.
1 1
Belden Inc. BEL1321-500-ND
Sku: TT-DKEY-BEL1321-500-ND
Description of product
CABLE COAX RG-R8/U 22 AWG
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Coaxial
Cable Group RG-58
Wire Gauge 22 AWG
Shield Type Foil, Braid
Impedance 50 Ohms