RES 20K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series MBA/SMA 0204 - Professional
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-BC20.0KXTR-ND,BC20.0KXCT-ND
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BC20.0KXTR-ND,BC20.0KXCT-ND
Sku: TT-DKEY-BC20.0KXTR-ND,BC20.0KXCT-ND
Description of product
RES 20K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200
Package / Case Axial
Supplier Device Package -