DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT23
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
TT-DKEY-AZ23C5V6-TPMSTR-ND,AZ23C5V6-TPMSCT-ND,AZ23C5V6-TPMSDKR-ND
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co AZ23C5V6-TPMSTR-ND,AZ23C5V6-TPMSCT-ND,AZ23C5V6-TPMSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-AZ23C5V6-TPMSTR-ND,AZ23C5V6-TPMSCT-ND,AZ23C5V6-TPMSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT23
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Operating Temperature -
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms