DIODE ZENER ARRAY 36V SOT23
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 27 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
TT-DKEY-AZ23C36-TPMSTR-ND,AZ23C36-TPMSCT-ND,AZ23C36-TPMSDKR-ND
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co AZ23C36-TPMSTR-ND,AZ23C36-TPMSCT-ND,AZ23C36-TPMSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-AZ23C36-TPMSTR-ND,AZ23C36-TPMSCT-ND,AZ23C36-TPMSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 36V SOT23
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Operating Temperature -
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms