DIODE ZENER ARRAY 10V SOT323
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Supplier Device Package SOT-323
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
TT-DKEY-AZ23C10W-7-FDITR-ND,AZ23C10W-7-FDICT-ND,AZ23C10W-7-FDIDKR-ND
Diodes Incorporated
1 1
Diodes Incorporated AZ23C10W-7-FDITR-ND,AZ23C10W-7-FDICT-ND,AZ23C10W-7-FDIDKR-ND
Sku: TT-DKEY-AZ23C10W-7-FDITR-ND,AZ23C10W-7-FDICT-ND,AZ23C10W-7-FDIDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 10V SOT323
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms