ADJ PWR RES 50 OHM 50W CHAS MT
Product Status Active
Resistance 50 Ohms
Power (Watts) 50 W
Tolerance ±10%
Adjustment Type Slide
Diameter 0.559" OD, 0.311" ID (14.20mm x 7.90mm)
Length 4.016" (102.00mm)
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-AVT50-50-ND
Vishay Huntington Electric Inc.
1 1
Vishay Huntington Electric Inc. AVT50-50-ND
Sku: TT-DKEY-AVT50-50-ND
Description of product
ADJ PWR RES 50 OHM 50W CHAS MT
Product Status Active
Resistance 50 Ohms
Power (Watts) 50 W
Tolerance ±10%
Adjustment Type Slide
Length 4.016" (102.00mm)