ADJ PWR RES 100 OHM 25W CHAS MT
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Power (Watts) 25 W
Tolerance ±10%
Adjustment Type Slide
Diameter 0.559" OD, 0.311" ID (14.20mm x 7.90mm)
Length 2.000" (50.80mm)
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-AVT25-100-ND
Vishay Huntington Electric Inc.
1 1
Vishay Huntington Electric Inc. AVT25-100-ND
Sku: TT-DKEY-AVT25-100-ND
Description of product
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Power (Watts) 25 W
Tolerance ±10%
Adjustment Type Slide
Length 2.000" (50.80mm)