R30 MODULE - MCU + SUB-GHZ 802.1
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
DigiKey Programmable Not Verified
Type TxRx + MCU
RF Family/Standard 802.15.4
Protocol 6LoWPAN, Zigbee®
Modulation -
Frequency 700MHz, 800MHz, 900MHz
Data Rate (Max) -
Power - Output -
Sensitivity -
Memory Size 256kB Flash, 40kB RAM
Serial Interfaces ADC, I2C, USB
GPIO 16
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.6V
Current - Receiving -
Current - Transmitting -
Operating Temperature -
Mounting Type -
Package / Case 25-SMD Module
Supplier Device Package Module
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-ATSAMR30M18AT-I/RM100TR-ND,ATSAMR30M18AT-I/RM100CT-ND,ATSAMR30M18AT-I/RM100DKR-ND
Microchip Technology
1 1
Sku: TT-DKEY-ATSAMR30M18AT-I/RM100TR-ND,ATSAMR30M18AT-I/RM100CT-ND,ATSAMR30M18AT-I/RM100DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type TxRx + MCU
RF Family/Standard 802.15.4
Protocol 6LoWPAN, Zigbee®
Modulation -
Data Rate (Max) -
Power - Output -
Sensitivity -
GPIO 16
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.6V