RES 10 OHM 5% 100W TO247
Product Attributes:
Series ARCOL, AP101
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 100W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Package / Case TO-247-2
Supplier Device Package TO-247
Size / Dimension 0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Height - Seated (Max) 0.825" (20.96mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-AP10110RJ-ND
Ohmite
1 1
Ohmite AP10110RJ-ND
Sku: TT-DKEY-AP10110RJ-ND
Description of product
RES 10 OHM 5% 100W TO247
Product Attributes:
Series ARCOL, AP101
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 100W
Composition Thick Film
Package / Case TO-247-2
Supplier Device Package TO-247