RF ANT 916MHZ DOME SMA ML PNL MT
Product Attributes:
Series WRT
Part Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) 900MHz, 915MHz
Frequency Range 900MHz ~ 930MHz
Antenna Type Dome
Return Loss -
Gain -0.1dBi
Power - Max -
Features Cable - 216mm
Termination SMA Male
Ingress Protection -
Mounting Type Panel Mount
Height (Max) 0.433" (11.00mm)
Applications ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-916-WRT-SMA-ND
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-916-WRT-SMA-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-916-WRT-SMA-ND
Description of product
Product Attributes:
Series WRT
Part Status Active
RF Family/Standard General ISM
Antenna Type Dome
Return Loss -
Gain -0.1dBi
Power - Max -
Features Cable - 216mm
Termination SMA Male
Ingress Protection -
Mounting Type Panel Mount
Height (Max) 0.433" (11.00mm)