RF ANT 916MHZ WHIP/TILT CONN MT
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) 915MHz
Frequency Range 881MHz ~ 951MHz
Antenna Type Whip, Tilt
Return Loss -
Gain -0.4dBi
Power - Max -
Features Cable - 305mm
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection -
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 5.917" (150.30mm)
Applications ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-916-PML-UFL-ND
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-916-PML-UFL-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-916-PML-UFL-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Part Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency (Center/Band) 915MHz
Antenna Type Whip, Tilt
Return Loss -
Gain -0.4dBi
Power - Max -
Features Cable - 305mm
Ingress Protection -
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 5.917" (150.30mm)