RF ANT 916MHZ DOME SLD TH
Product Attributes:
Series JJB-HT
Part Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) 915MHz
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Antenna Type Whip, Straight
Number of Bands 1
VSWR 2
Return Loss -
Gain -12.3dBi
Power - Max -
Features -
Termination Solder
Ingress Protection -
Mounting Type Through Hole
Height (Max) 0.480" (12.20mm)
Applications ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-916-JJB-HT-T-ND
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-916-JJB-HT-T-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-916-JJB-HT-T-ND
Description of product
RF ANT 916MHZ DOME SLD TH
Product Attributes:
Series JJB-HT
Part Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency (Center/Band) 915MHz
Antenna Type Whip, Straight
Number of Bands 1
VSWR 2
Return Loss -
Gain -12.3dBi
Power - Max -
Termination Solder
Ingress Protection -
Mounting Type Through Hole
Height (Max) 0.480" (12.20mm)