RF ANT 868MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Product Attributes:
SeriesRCS
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range850MHz ~ 880MHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3.6dBi
Power - Max-
Features-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)2.106" (53.50mm)
ApplicationsISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-868-CW-RCS-ND
in stockINR 1208.752248
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-868-CW-RCS-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-868-CW-RCS-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesRCS
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range850MHz ~ 880MHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3.6dBi
Power - Max-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)2.106" (53.50mm)