RF MODULATOR 50MHZ-2.2GHZ 40QFN
Product Attributes:
Series -
Product Status Obsolete
Function Modulator
LO Frequency -
RF Frequency 50MHz ~ 2.2GHz
P1dB 8.4dBm
Noise Floor -160dBm/Hz
Output Power 2.5dBm
Current - Supply 230 mA
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.5V
Test Frequency 2.15GHz