CABLE COAXIAL RG179B 30AWG 100'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Coaxial
Cable Group RG-179B
Wire Gauge 30 AWG (0.06mm²)
Conductor Strand 7 Strands / 38 AWG
Jacket (Insulation) Material Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter 0.100" (2.54mm)
Shield Type Braid
Impedance 75 Ohms
Length 100.0' (30.48m)
Jacket Color Brown
Usage -
Features -
TT-DKEY-A317-100-ND
Alpha Wire
1 1
Alpha Wire A317-100-ND
Sku: TT-DKEY-A317-100-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Coaxial
Cable Group RG-179B
Wire Gauge 30 AWG (0.06mm²)
Shield Type Braid
Impedance 75 Ohms