THERMISTOR PTC 1K OHM 5% 0805
Product Attributes:
Series Citec
Product Status Active
Resistance @ 25°C 1 kOhms
Resistance Tolerance ±5%
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Power - Max 100 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package 0805
TT-DKEY-A106102TR-ND,A106102CT-ND,A106102DKR-ND
TE Connectivity Passive Product
1 1
TE Connectivity Passive Product A106102TR-ND,A106102CT-ND,A106102DKR-ND
Sku: TT-DKEY-A106102TR-ND,A106102CT-ND,A106102DKR-ND
Description of product
THERMISTOR PTC 1K OHM 5% 0805
Product Attributes:
Series Citec
Product Status Active
Resistance @ 25°C 1 kOhms
Resistance Tolerance ±5%
Power - Max 100 mW